Proč zvolit hlíníkový agregát

Proč se nebát hliníkových agregátů

S výrobou hliníkových agregátů má italská firma BAMAX více jak 35-letou praxi. V České republice je z minulosti silně zažitá pouze varianta litinových agregátů, hliníkové se u kompresorů nevyskytovaly. I nyní je firma BAMAX jedna z posledních, která tyto agregáty vyrábí u celé modelové řady kompresorů. Technologie výroby hliníkových agregátů je shodná s technologií, která se používá při výrobě motorů u motorek a automobilů.

Finanční náklady na realizaci této technologie jsou v prvopočátku nákladné a náročné, proto evropští výrobci, kteří svou výrobu přesunuli do Asie, do této technologie výroby agregátů neinvestují a zcela od ní upustili. Firma BAMAX tuto technologii výroby vlastní a realizuje již 35 let a to přímo v Itálii ve svém výrobním závodě. Proto může zajistit svým odběratelům příznivé ceny. Ve výsledku je totiž výroba hliníkových agregátů levnější než výroba litinových. Neni to dáno tím, že by byly agregáty méně kvalitní, ale u hliníkových agregátů je menší podíl mechanické práce než u litinových, což se ve výsledku logicky odrazí na cenách. Další výhodou je efektivnější chlazení agregátů v kombinaci hliníku s litinou, než u kompletně litinového agregátu.

Firma BAMAX na západní trhy dodává 80% hliníkových agregátů, zbylých 20% jsou litinové agregáty.

V naší nabídce najdete zatím pouze vybrané modely s hliníkovým agregátem, ale věříme, že i u nás si časem najdou cestu ke svým zákazníkům.

V případě konkrétních nebo doplňujících dotazů ohledně hliníkových agregátů nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám podáme podrobnější informace.

 

hliníkové agregáty